• EN

  • UA

  • EN

  • UA

Публічне обговорення про долю історичної частини Луцька. Цього разу про благоустрій Гостинного двору.

Публічне обговорення про долю історичної частини Луцька. Цього разу про благоустрій Гостинного двору.

1 серпня команда ГО “Семиярусної гори” разом з ініціативою RAF4UA (Rebuilding Acceleration Framework for Ukraine) провели публічне обговорення у форматі cвітового кафе в Молодіжному центрі Волині І СпівДія хаб Луцьк.

На заході урбаністи, архітектори та працівники Луцької міської ради обговорили проєкт благоустрою Гостинного двору, що на вулиці Кафедральній 4.

Учасники працювали у 4 тематичних групах:

1. Механізми взаємодії ЛМР та експертного середовища.

2. Залучення сусідів та громади міста.

3. Сталість проєкту та ресурсне забезпечення (департаменти ЛМР, інші зацікавлені гравці).

4. Стандарти та вимоги (ЖКГ, культурна спадщина, заповідник етс).

У результаті організаториотримали багато цінних зауважень, які врахують в подальшій розробці проєкту.

Учасники Світового кафе пропрацювали різні сценарії розвитку Гостинного двору, обговорили проблеми та переваги простору. Це сприяло покращенню проєкту і його подальшій розробці. 

Завантажити розгорнутий звіт із Світового кафе можна за покликанням.

Більше фото заходу. Фотографка Юлія Тарадюк.

Довідково

ГО “Семиярусна гора” — це молодіжна організація, яка займається урбаністичними дослідженнями та міським плануванням, а також поширює свої ідеї за допомогою  культурної та просвітницької діяльності.

Гостинний двір — це пам'ятка архітектури кінця XІX ст, що знаходиться на вул. Кафедральній 4, по дорозі від Луцького замку до Лютеранської кірхи. Сьогодні приміщення Гостинного двору непридатні до нормальної експлуатації через свій незадовільний стан.

Команда урбаністів звернула увагу на цей простір ще в 2021 році, коли проводила там гутірки з міського планування. 14 травня 2022 року вони провели кіноперегляд та акустичний вечір у внутрішньому дворику Гостинного. 16 травня зареєстрували петицію «Про створення публічного простору в Гостинному дворі», яка зібрала більше 300 підписів.

Кіноперегляд у Гостинному дворі:

Кіноперегляд у Гостинному дворі:

Протягом липня 2022 року провели просторову частину дослідження району навколо Гостинного двору та розробили проєкт благоустрою цього публічного простору. Команда планує втілити його в реальність у рамках волонтерського табору “Будуємо Україну разом” у серпні цього року.